Ogrodzenia plastikowe z PCV

Ogrodzenia plastikowe z PCV
Banner strony www.Ogrodzenia-Plastikowe.pl

wtorek, 8 marca 2016

Każde balaski PCV są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.
Czy PCV nadaje się jedynie na sztachety, Balaski tralki? Producent ogrodzeń z Poznania zaprzecza tym twierdzeniom.


Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Aby można się było dostać na teren prywatnej posesji niezbędna jest furta jak również brama wjazdowa.
Oczywiście bramy oraz furtki ogrodzeniowe winny być porządnie zrobione bo narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć plot z plastyku na ogrodzenie i furtę sztachetowa.

Kto jest największym producentem ogrodzeń w Poznaniu?
Według mnie producentem, który ma największy asortyment ogrodzeń plastikowych i świetne ceny jest firma AKTE - sprawdźcie sami: http://ogrodzeniaplastikowe.pl
W związku z tym jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle szeroka aby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.
Furtka winna również zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Na ogół przyjmuje się że furta ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe przeważnie są zamontowane nad murkiem furtka powinna znajdować się nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by plot plastikowe na plot i bramkę ogrodzeniowa było jednakowej wysokości.Przy doborze sztachetki z plastiku na plot i furtkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.
Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć w rachubę fakt iż plot z plastiku przy bramie powinno być tak długie by cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby sztachety PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można wykorzystać do wypełnienia bramy lub furty).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.